Достапни линкови

Филипинската војска заземала логор на исламистичка група


Филипинската армија соопшти дека филипинските војници заземале важен логор на екстремната исламистичка група Абу Сајаф сокриена длабоко во џунглата.Генерал Бенџамин Долорфино изјави дека за време на борбите се ранети двајца маринци a убиени се неколу припадници на исламистичката група.
XS
SM
MD
LG