Достапни линкови

Волво ќе се произведува во Кина


Кинескиот производител на автомобили Зијаннг Гили потпиша договор со кој го купува шведскиот мотор Волво од Форд за 1,8 милијарди долари. Претставници на двете автомобилски компании го потпишаа договорот денеска во Гетебург, Шведска.
XS
SM
MD
LG