Достапни линкови

Престрелка на пазар во Македонија, еден загинат


Едно лице е убиено, а тројца се ранети во престрелка која се случила на пазарот во полошкото село Неготино, пренесува македонската агенција МИА. Гостиварската полиција го потврди инцидентот, но се уште немаат детали за инцидентот.
XS
SM
MD
LG