Достапни линкови

Повеќе од 130 рудари заглавени во поплавен рудник во Кина


Над од 130 рудари се заглавени во поплавен рудник за јаглен во северна Кина, известуваат кинеските медиуми. Кога се случила несреќата во рудникот во провинцијата Шанхи работеле 260 рудари , од кои само стотина успеале да побегнат навреме, додека другите останале заробени под земја.
XS
SM
MD
LG