Достапни линкови

Најмалку 5 луѓе загинале при серија експлозии во Ирак


Ирачката полиција соопшти дека денеска неколку бомби есплодирале пред домовите на Сунитски политичари , при што загинале најмалку 5 луѓе и десетина се ранети.Новинските агенции пренесуваат дека насилството во Ирак се зголемува , по прогласувањето на победата на сунитската коалиција Иракија, на парламентарните избори.
XS
SM
MD
LG