Достапни линкови

Нетанјаху со предупредување дека ќе возврати удар


Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху ги предупреди милитантите дека Израел ќе возврати на секој напад од појасот Газа. Тој додаде дека одбранбената политика на Изреал е силна и нема да дозволи да бидат повредени израелските војници и граѓани. Пред два дена загинаа двајца израелски војници и двајца палестински милитанти во престрелка покрај границата на Израел со појасот Газа.
XS
SM
MD
LG