Достапни линкови

Бомбашки напади во Авганистан,11 лица загинале


Авганистанското министертво за внатрешни работи денеска соопшти дека најмалку 11 цивили загинале при неколку експлозии на бомби во Јужен Авганистан. Во друг инцидент во западниот дел на Авганистан, при бомбашки напади загинале 5 деца. Властите ги обвинија Талибанците за бомбашките напади.Во соопштението не се наведени повеќе детали за бомбашките напади.
XS
SM
MD
LG