Достапни линкови

Либија бара арбитража за дипломатската криза со Швајцарија


Либискиот министер за надворешни работи, Муса Куса изјави дека дипломатската криза меѓу Швајцарија и Либија може да се реши само со меѓународна арбитража.Тој додаде дека Либија ќе прифати каков било исход од арбитражата. Куса ова го изјави откако Либија и Европската Унија си ги укинаа меѓусебните визни забрани.
XS
SM
MD
LG