Достапни линкови

Иран домаќин на лидерите од регионот


Иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад им беше домаќин на претседателите на Ирак, Авганистан, Таџикистан и Туркменистан на свечената церемонија за дочек на Персиската Нова Година. На нивната средба претседателите разговарале за меѓусебната соработка.
XS
SM
MD
LG