Достапни линкови

Најмалку 4 лица загинале во Пакистан


Пакистанските власти соопштија дека четворица осомничени припадници на Ал Каеда се убиени и петмина ранети при напад на американско беспилотно летало врз северен Вазиристан.Тој дел од Вазиристан е познат како безбедно скривалиште на пакистанските бунтовници под водство на Хазиф Ѓул Бахадур кој е сојузник со Ал Каеда и авганистанските Талибанци, пренесуваат новинските агенции.
XS
SM
MD
LG