Достапни линкови

Улични пресметки во Мексико, 14 мртви


Мексиканските власти соопштија дека денеска во Сјудад Хуарес загинале 14 луѓе од кои тројца полицајци при улични пресметки на наркодилери. Само минатата година во тој град загинале 2 600 луѓе при престрелки на припадници на различни криминални групи, а во Мексико во изминативе неколку години над 15 илјади луѓе се жртви на насилство.
XS
SM
MD
LG