Достапни линкови

Локални избори во Италија


Италијанските граѓани во овие два дена ќе гласаат во првиот круг на локалните избори. Новинските агенции пренесуваат дека овие денешните избори се важен тест за рејтингот на премиерот Силвио Берлускони. Над 40 милиони Итaлијанци со право на глас ќе бираат претставници на локална власт во 20 тина региони.
XS
SM
MD
LG