Достапни линкови

Најмалку 3 лица загинале при експлозија во Москва


Руското министертво за итни случаи соопшти дека најмалку три лица загинале и повредени се десетина луѓе при ескплозија на гасна цевка во една зграда во Москва. Новинските агенции пренесуваат дека пожарот предизвикан од експлозијата зафатил 4 станови во зградата. Локалните власти соопштија дека на 70 жители биле евакуирани.
XS
SM
MD
LG