Достапни линкови

Тадиќ: Србија нема никогаш да ја признае независноста на Косово


Српскиот претседател Борис Тадиќ по денешната средба во Брисел со претседателот на Европскиот Совет, Херман Вон Ромпеј, во пресрет на Бриселскиот форум, изјави дека Србија нема намера да го блокира учеството на Косовските албанци на регионалните форуми но Србија инсиситира да се почитува резолуцијата на Обединетите Нации. Тадиќ дададе дека Србија никогаш нема да ја признае независноста на Косово и Метохија.
XS
SM
MD
LG