Достапни линкови

Вработените во Бритиш Ервејс повторно штрајкуваат


Пилотите на Бритиш Ервејс денеска започнаа четиридневен штрајк. Вработените кои штрајкуваат втор пат месецов,повторно бараат подобри плати и услови за работа. Протестот на вработените доаѓа пред велигденските празници и создава дополнителен притисок за да се постигне договор. Бритиш Ервејс до сега загуби милиони долари од откажаните летови. Авиокомпанијата денеска соопшти дека 75 проценти од летовите ќе бидат исполнети и покрај штрајкот.
XS
SM
MD
LG