Достапни линкови

Повредени демонстранти на погреб во Јемен


Најмалку 20 луѓе се повредени при сударот на безбедносните сили на Јемен со демонстранти за време на погребна поворка, пренесуваат новинските агенции.
Судирот се случил во јужната област Далеа каде што требало да ги погребаат двете момчиња што загинале за време на протестите на 11-ти март. Минатата недела претседателот на Јемен, Али Абдулах Салех прогласи крај на војната меѓу шиитските бунтовници и безбедносните сили.
XS
SM
MD
LG