Достапни линкови

Дискавери ќе биде лансиран на 5 Април


Американската вселенска агенција НАСА дозволи на 5 Април да биде лансиран Спејс – шатлот Дискавери кој ќе патува до Меѓународната Вселенска Станица. Посадата е составена од 7 члена, меѓу кои и една јапонка а во вселената ке престојува 13 дена. Лансирањето ке биде извршено од Центарот Кенеди во Флорида.
XS
SM
MD
LG