Достапни линкови

Јужна Кореја - истрага за потонатиот воен брод


Претседателот на Јужна Кореја Ли Мјанг Бак изјави дека мора да бидат испитани причините зошто еден јужно корејски воен брод потона во близина на спорната граница со Северна Кореја. Ли ова го изјави на итната владина седница еден ден по мистериозниот инцидент. Локалните медиуми повикувајки се на извори во Министерството за одбрана извори јавија дека Северна Кореја веројатно не е вмешана во инцидентот.
XS
SM
MD
LG