Достапни линкови

Убиени двајца израелски војници


Двајца израелски војници загинале во денешната експлозија во градот Кан Јунис во Појасот Газа, јавуваат агенциите, наведувајќи дека врз израелската патрола била фрлена бомба по што имало и престрелки. Според некои информации притоа биле убиени и двајца палестинци.
XS
SM
MD
LG