Достапни линкови

За Велигден чартер летови меѓу Русија и Грузија


Русија соопшти дека одобрила серија чартер летови за Грузија, што коинцидира со Велигден, кој е на 4-ти април. Руското министерство за надворешни работи соопшти дека го прифатлио барањето од грузиската авио-компанија од очигледни хуманитарни причини.
XS
SM
MD
LG