Достапни линкови

Командантот на НАТО во Европа во посета на Косово


Врховниот командант на силите на НАТО во Европа адмирал Џејмс Ставридис денеска е во посета на силите на КФОР на Косово. Како што претходно беше соопштено, командантот на КФОР Маркус Бентлер ќе го информира Ставридис за безбедносната состојба на Косово, а потоа ќе присуствува на вежбите на КФОР. Адмирал Ставридис би требало да се сретне и со претседателот на Косово Фатмир Сејдиу.
XS
SM
MD
LG