Достапни линкови

Руските генерали не се согласуваат со Саркози


Руските генерали денеска предупредија дека секој договор за купување на француски бродови ќе зависи од колку оружје и технологија ќе бидат вклучени во продажбата. Претходно Францускиот претседател Никола Саркози изјави дека Франција ќе и продаде на Русија превозници Мистрал без воена опрема.
XS
SM
MD
LG