Достапни линкови

Заврши средбата на Груевски со Папандреу


Двајцата премиери на Македонија и Грција, Никола Груевски и Јоргос Папандреу денеска во Брисел, разговарале за прашањето за името и за билатерните односи. По средбата премиерите не дале изјави , јавува новинскта агенција МИА.Средбата се одвивала на маргините на Европскиот Совет што се одржува во Брисел.
XS
SM
MD
LG