Достапни линкови

Во Пакистан убиени над 60 осомничени милитанти


Пакистанските власти соопштија дека при воздушни напади загинале над 60 осомничени милитанти.Меѓу загинатите се и десетина луѓе кои присуствувале на религиозен семинар во близина на авганистанската граница.Нападите се извршени врз племенскиот регион Оракзаи каде се верува дека се кријат пакистански Талибанци.
XS
SM
MD
LG