Достапни линкови

Додик: Србија може каква сака резолуција за Сребреница


Претседателот на Република Српска, Милорад Додик денеска во Бања Лука изјави дека Србија е самостојна држава и може да донесе каква сака резолуција за Сребреница. Додик додаде дека Србија не треба да донесе резолуција со која се овозможува да се сокријат другите воени злосторства.Тој истакна дека нема дилеми оти во Сребреница се сличило злосторство. Србија најави нова декларација со која се осудуваат сите злосторства за време на воениот конфликт.

XS
SM
MD
LG