Достапни линкови

Цивили загинале во отворен оган меѓу НАТО и Талибанците


Најмалку двајца цивили загинале и четворица се ранети денеска при отворен оган на НАТО силите и Авганистанските трупи со Талибанците во источен Авганистан. НАТО соопшти дека во регионот Хост , во близина на границата со Пакистан, милитантите ја нападнале нивната база. Обединетите Нации соопштуја дека во последниве два месеца во Авганистан загинале речиси 400 цивили.
XS
SM
MD
LG