Достапни линкови

Уапсен хакерот што го нападна твитер профилот на Обама


Француската полиција уапси хакер кој е осмничен дека ги нападнал твитер профилите на америкаснкиот претседател Барак Обама и неколку познати личности.Осомничениот е пушетн о дпритвор и треба да се појави во суд во јуни. Интернет нападите се сметаат за кривични дело во Франција и максимум казна е две години затвор.
XS
SM
MD
LG