Достапни линкови

Протест пред Уставен суд


Група македонски граѓани протестираат денеска пред Устaвниот Суд против одлуката за укинување на спорните одредби од законот за лустрација.Демонстрантите велат дека членови на нивните семејства биле прогонувани од тајните служби и сега сметаа дека Уставниот суд ги амнестира луѓето кои им нанеле штета по 1991-та година.
XS
SM
MD
LG