Достапни линкови

Велигден во Венецуела ќе трае 7 дена поради енергетската криза


Претседателот на Венецуела Уго Чавез додаде три дена плус празнично за Велигден обидувајки се да и помогне на владата да се справи со енергетската криза. Според социјалистот Чавез, за недостигот на енергија виновна е сушата, а според бизнисмените, не инвестирала доволно во енергетиката. Велигден годинава во Венецуела ќе трае 7 дена.
XS
SM
MD
LG