Достапни линкови

Шефот на турската дипломатија во Македонија


Турскиот министер за надворешни работи Ахмед Давитоглу од денеска е во дводневна официјална посета на Македонија. Турската делегација предводена од Давитоглу ќе пристигне во Охрид, каде што свечено ќе биде отворен почесниот конзулат на Република Турција. Во текот на посетата Давитоглу ќе ги посети и Битола, Струга и Тетово. Утре се предвидени средби на турскиот министер со највисоките претставници на македонските власти.
XS
SM
MD
LG