Достапни линкови

Кина ќе поддржи нови санкции против Иран?


Кинеските власти најверојатно ќе ја поддржат иницијативата во Обединетите Нации за нови санкциии против официјален Техеран поради иранската нуклеарна програма. Дипломатски извори од ОН соопштуваат дека кинескиот претставник во светската организација разговарал на оваа тема со колеги од Велика Британија, Франција, Германија, Русија и САД.
XS
SM
MD
LG