Достапни линкови

Времето ќе биде променливо, попладне со повеќе сонце


Времето денеска ќе биде променливо облачно, во утринските часови со услови за слаб локален дожд особено во западните делови. Во текот на денот облачноста ќе се намалува и претежно ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб јужен ветер. Утринската температура се спушти во интервал од четири до 10, а дневната ќе се искачи од 14 до 21 степен. Во Скопје ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Утринската температура е околу девет, а дневната ќе достигне до 18 степени.
XS
SM
MD
LG