Достапни линкови

Светските лидери се договараа за Иран и Блискиот Исток


Белата Куќа соопшти дека америкаснкиот претседател Барак Обама одржа видео конференција со лидерите на Велика Британија, Германија и Франција на која разговараа за наредните чекори за Иран и Блискиот Исток. Состанокот доаѓа по обидот на Соединетите Американски Држави да добијат меѓународна поддршка за санкции против Иран поради контроверзната нуклеарна политика и ден по средбата на Обама со израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху.
XS
SM
MD
LG