Достапни линкови

Косовките Срби протестираат против интеграција на северно Косово


Околу 3 илјади косовски Срби денеска протестирале во Косовска Митровица против планот на косовската влада за интеграција на северниот дел на Косово и косовските институции. Еден од лидерите на косовките Срби, Раденко Недељковиќ изјави дека таквиот план за Србите е апсолутно неприфатлив.
XS
SM
MD
LG