Достапни линкови

Експодирал автомобил -бомба во Колумбија


Најмалку тројца загинаа и над 15 луѓе се ранети при експолозија на автомобил бомба во колумбискиот град Буеанвентура. Автомобилот- бомба бил паркиран во близина на канцелариите на градоначалникот на градот и јавниот обвинител.
XS
SM
MD
LG