Достапни линкови

Убиени ирачки војници


Најмалку пет ирачки војници се убиени во близина на Багдат. Анонимен ирачки воен разузнавач изјавил дека војниците се убиени со пиштол со приглушувач и оти убиецот со тоа не привлекол внимание. Ирачката армија ја потврди информацијата за убиствата.
XS
SM
MD
LG