Достапни линкови

Уапсени 100-тина осомничени за тероризам во Саудиска Арабија


Министерството за внатрешни работи на Саудиска Арабија соопшти дека уапсиле 101 осомничен за планирање на терористички напади и поврзаност со Ал Каеда. Во соопштението е наведено дека биле спречени и неколку обиди за терористички напади.
XS
SM
MD
LG