Достапни линкови

Ќе ве ограбиме - подгответе ни вреќа со пари!!!


Полицијата на американската држава Конектикат соопшти дека спречила кражба на Банка, бидејки лицата претходно се јавиле телефонски во Банката и побарале за еден час да ги чека подготвена вреќа со пари!. Кога стигнале пред Банката во Феирфилд полицијата ги уапсила двете лица. Како што јави Конектикат Пост, наредникот Џејмс Перез изјавил дека двајцата осомничени не биле баш многу умни.
XS
SM
MD
LG