Достапни линкови

Бомбашки напади во Авганистан, најмалку 7 загинати


Двајца војници на НАТО и двајца авганистански експерти за мини, загинаа денеска при бомбашки напади во Јужен Авганистан а тројца полицајци загинаа во дирекни борби со Талибанци. НАТО соопшти дека двајцата загинати војници се припадници на Мисијата Исаф, но не ја соопшти националната припадност на војниците.
XS
SM
MD
LG