Достапни линкови

Авганистанско-кинески договор


Претседателите на Авганистан и Кина денеска потпишаа договор за кинеска помош во авганистанската економија и за стабилизација на регионот зафатен од насилство. Договорот опфаќа економска соработка, техничка обука и намалени царински давачки. Повеќе детали не беа соопштени
XS
SM
MD
LG