Достапни линкови

Средба на Карзаи со Џинтао


Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи денеска во Пекинг ги почна разговорите со својот кинески колега Ху Џинтао. Двајцата претседатели на денешната средба ќе зборуваат за зголемување на кинески инвестиции во Авганистан и поддршка за намалување на насилството во регионот.

XS
SM
MD
LG