Достапни линкови

Прага ќе биде домаќин на потпишувањето на новиот СТАРТ


Чешкото министерство за надворешни работи соопшти дека се согласува Прага да биде домаќин на потпишувањето на новиот американско – руски договор за намалување на нуклеарното оружје. Портпаролот на министерството Филип Канда изјави дека кога договорот ќе биде усогласен и подготвен за потпишување, тоа може да се случи во Прага.
XS
SM
MD
LG