Достапни линкови

Еден пират убиен, 6-мина уапсени


Поморските сили на Европската Унија соопштија дека обезбедувањето на еден трговски брод убило еден пират кога група пирати го нападнале бродот кај брегот на источна Африка. Морнарицата на Унијата потоа со хеликоптер ги лоцирала пиратите и ги уапсила останатите 6-мина.
XS
SM
MD
LG