Достапни линкови

Средба Јосиповиќ - Тадиќ во Опатија


Претседателите на Хрватска и на Србија, Иво Јосиповиќ и Борис Тадиќ денеска во Опатија ќе разговараат за унапредувањето на билатералните односи. Ова е прва средба меѓу двајцата претседатели откако Јосиповиќ стапи на должност.
XS
SM
MD
LG