Достапни линкови

Состанок на советот НАТО - Русија


Денеска во Брисел се одржува состанок на советот НАТО – Русија, на амбасадорско ниво. Една од главните теми ќе биде производството и шверцот на опиум од Авганистан. На состанокот ќе присуствува и шефот на руската агенција за борба против дрогата Виктор Иванов.
XS
SM
MD
LG