Достапни линкови

Карзаи во посета на Кина


Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи се наоѓа во посета на Кина, каде што треба да се сретне со претседателот Ху Џинтао. Предвидени се и негови разговори во врска со продлабочување на економската соработка меѓу двете земји. Се очекува потпишување на неколку економски и трговски спогодби, меѓу кои и за укинување на царинските такси меѓу двете држави.
XS
SM
MD
LG