Достапни линкови

Времето ќе биде променливо со дожд


Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремен дожд, особено претпладне, а попладне врнежите ќе престануваат. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура се движи од пет до 10, а дневната ќе биде од девет до 16 степени.
Во Скопје времето ќе биде променливо облачно, претпладне со врнежи од дожд. Утринската температура се спушти до девет, а дневната ќе достигне до 14 степени.
XS
SM
MD
LG