Достапни линкови

Иран ослободи момче откако се покаа за делото


Иранските власти го ослободија од притвор внукот на поранешниот претседател, Али Акбар Хашеми Рафсанјани.Новинската агенција Фарс пренесува дека Хасан Лахоти бил уапсен затоа што учествувал во пост изборните протести, а денеска е ослободен со кауција откако тој изразил жалењето за тоа што учествувал во протестите.
XS
SM
MD
LG