Достапни линкови

Македонски азиланти вратени и од Шведска


Шведските власти денеска ги вратиле во Македонија првите македонски државјани кои по визната либерализација побарале и не добиле економски азил во Шведска. Шведската амбасада во Скопје соопшти дека e зголемен број на луѓе кои пристигнале во првите два месеца годинава во Шведска.
XS
SM
MD
LG