Достапни линкови

Обама го потпиша законот за здравстени реформи


Американскиот претседател Барак Обама денеска го потпиша законот за здравствени реформи. Со новиот закон се гарантира здравствено осигурување на 32 милиони Aмериканци кои се неосигурани. Потпишувањето на законот се одржа на отворена свечена церемонија во Белата Куќа.
XS
SM
MD
LG